Ostatnie miesiące pandemii pokazują, że wiele osób zachorowało na koronawirusa, bądź mają w rodzinie lub w bliskim otoczeniu ozdrowieńców. Specjaliści szacują, że przynajmniej jedna trzecia pacjentów ma powikłania po chorobie wywołanej koronawirusem. Mogą pojawić się po kilku tygodniach, a nawet miesiącach i stopniowo przechodzić w stany przewlekłe. Osoby te narażone są na zaburzenia wentylacji płuc, zmniejszenie tolerancji wysiłku, czy osłabienie mięśni.

Poród to zarówno piękny jak i ciężki moment w życiu kobiety. Wymaga wiele siły i pozostawia po sobie ślady na ciele bez względu na to, jaką drogą dziecko przyszło na świat. 

Każda przyszła mama wyobraża sobie jaki będzie jej maluszek po przyjściu na świat. Będzie słodkim, różowym bobaskiem,  który patrzy jej głęboko w oczy, uśmiecha się, bawi grzechotką, pluska w wannie i śpi „jak niemowlę” całą noc. Niestety życie często weryfikuje te marzenia i okazuje się, że nasz bobas płacze całymi dniami i uspokaja się jedynie przy piersi lub wymaga noszenia na rękach całymi dniami.

W społeczeństwie panuje przekonanie, że ciąża jest przeciwwskazaniem do jakiejkolwiek aktywności fizycznej lub korzystania np. z masowania. Nie jest to jednak prawda. Odpowiednio dobrany masaż nie stanowi żadnego zagrożenia dla fizjologicznej ciąży. Masaż jak również odpowiednio dozowana aktywność fizyczna, przynosi wiele korzyści zdrowotnych, poprawia samopoczucie, a także urodę przyszłej mamy. 

[...] choroba refluksowa przyczynia się do powstania skoliozy - terapia wisceralna odpowiedzią na tego typu problemy.

W osteopatii stosuje się różnego rodzaju formy diagnozowania i terapii. Jedną z nich jest terapia wisceralna- rodzaj terapii manualnej, dzięki niej można leczyć wiele poważnych schorzeń takich jak bóle głowy, kręgosłupa, zespoły pseudokorzeniowe. Terapia wisceralna jest skuteczna również w walce z problemami przewodu pokarmowego, takimi jak zespół jelita drażliwego czy przepuklina rozworu przełykowego.

Obecnie słowo "dyskopatia" lub „przepuklina” są często stosowane. Ból pleców kojarzony jest wyłącznie z dyskopatią a wszelkie objawy z tego rejonu zrzucane są na przepuklinę kręgosłupa. Nieprawdą jest, że ból pleców automatycznie oznacza chorobę kręgosłupa. Ból w tej części ciała może oczywiście być spowodowany patologią dysku lub kręgosłupa ale nierzadko jest to ból przeniesiony z innych części ciała (pozornie zupełnie nie powiązanych).

Na bóle pleców narzeka ponad połowa Polaków. Choroby kręgosłupa, stały się kolejną plagą społeczną. Mogą dotyczyć każdego. Statystycznie każdy z nas przechodzi co najmniej raz w życiu incydent bólowy związany z kręgosłupem.

Dyskopatia, przepuklina kręgosłupa, rwa kulszowa, wypadnięcie dysku” są często nadużywanymi i mylonymi pojęciami.

Kolumna kręgosłupa zbudowana jest z kręgów, pomiędzy którymi znajdują się sprężyste krążki międzykręgowe (dyski), dzięki nim kręgosłup jest elastyczny, mobilny i jest w stanie amortyzować wstrząsy i obciążenia powstałe podczas chodzenia, biegania, skakania. Krążki międzykręgowe w 90% zbudowane są z wody, składają się z galaretowatego jądra miażdżystego i otaczającego go pierścienia włóknistego.

Proces zwyrodnienia kręgosłupa polega na powstawaniu patologicznych zmian w obrębie kości- kręgów oraz degeneracji krążka międzykręgowego.

Życie codzienne przynosi mnóstwo nerwowych sytuacji, chroniczny stres, głośne dźwięki, migające światła, frustrujące myśli, a nawet kolorowe reklamy – wszystko to aktywizuje współczulny układ nerwowy. Jest to układ odpowiedzialny za reakcje organizmu niezależne od naszej woli (rytm serca, rozszerzenie źrenic, potliwość) gdy jest pobudzony, organizm cały czas nastwiony jest na walkę- rytm serca przyspiesza, wzrasta ciśnienie, pogarsza się trawienie. Joga aktywuje układ przywspółczulny, pewnego rodzaju hamulec, pomagając tym samym uspokoić ciało i umysł oraz zredukować poziom kortyzolu, hormonu stresu, we krwi.

Kontakt

DECCLINIC
ul.Szczęśliwicka 54 lok. U1 
02-353 Warszawa Ochota


REZERWACJE
tel. +48 506 190 577
email: kontakt@decclinic.pl


GODZ. OTWARCIA:
poniedziałek – piątek: 8.00 – 20.00

Dojazd ZTM

Szczęśliwickiej: Szczęśliwicka 04- 154, 172, 184

Bitwy Warszawskiej 1920r: Szczęśliwicka 02- 136, 167, 186, 191, 414

Jerozolimskich: Dw. Zachodni 02- 127, 154, 158, 159, 172, 184, 187, 517, 523 (należy przejść przez park Zachodni)

 

[Sprawdz na mapie]

DECCLINIC
ul.Szczęśliwicka 54 lok. U1 
02-353 Warszawa Ochota

GODZ. OTWARCIA:
poniedziałek – piątek: 8.00 – 20.00

KONTAKT
telefon. +48 506 190 577
e-mail: kontakt@decclinic.pl